Kategorie: Wszystkie | Kino | Literatura | Muzyka | Sprawy bieżące | Teatr | Wystawy
RSS
środa, 20 lutego 2013
Pewnie każdy z nas ma swoją ulubioną amatorską grupę teatralną... Nic w tym dziwnego, że mam i ja. I wcale nie dlatego, że tak właściwie nadal do niej należę, mimo innych obowiązków... To są po prostu wspaniali ludzie i cudowni artyści!
czwartek, 16 sierpnia 2012
Do tego wpisu zbierałem się chyba ze dwa tygodnie, jak nie dłużej. Ale jakoś czasu zawsze brakuje... Tym razem jednak siedzę i piszę. Na festiwalu teatrów studenckich byłem w końcu tylko jeden dzień. Obejrzałem dwa spektakle, ale co moje to sobie przemyślałem. Mam całe trzy przemyślenia i nimi się będę dzielił. Uwaga, zaczynam.
piątek, 13 lipca 2012
W tej chwili jest dokładnie 16.30 w piątek. Za pół godziny (a może nawet szybciej) wyjdę z biura i czym prędzej podążę w stronę zachodzącego słońca. Tym razem, jednak nie skieruję swych kroków do przytulnego mieszkanka na warszawskim Ursynowie, ale w samo centrum wydarzeń kulturalnych.
środa, 27 czerwca 2012
W poniedziałek obudziłem się o tej porze bezdusznej i nikłej... Tak właściwie, to prawie w ogóle nie spałem. Stres i zdenerwowanie. Po niedzielnej próbie generalnej uczucia miałem mieszane. Do głowy przychodziły różne myśli: po co mi to było? Czy aby na pewno to dobry pomysł? A wszystko zaczęło się pół roku wcześniej.
czwartek, 21 czerwca 2012
Tak się złożyło, że najczęściej odwiedzam Teatr Powszechny. A to dlatego, że akurat ta placówka rozdaje najwięcej wejściówek prostym blogerom, czy wolontariuszom, pomagającym przy imprezach. I chwała im za to. Miło jest być zaproszonym. Z jakością spektaklu jest już różnie i właśnie w zeszłym tygodniu widziałem dwa skrajnie różne spektakle.
czwartek, 31 maja 2012
Jeszcze nie zdążyłem ochłonąć po konkursowym bełcie jaki zaserwował Teatr 6 Piętro, a tu się okazuje, że to wcale nie koniec historii. Partner konkursu - Onet - wydał dzisiaj oświadczenie, a także rozesłał maile z wyjaśnieniem do uczestników.
środa, 30 maja 2012
Warszawa jest specyficznym miejscem na polskiej scenie teatralnej. W stolicy prężnie działa ponad 30 teatrów. Część z nich to instytucje prywatne. Konkurencja jest spora. Co za tym idzie, sceny warszawskie muszą zwracać uwagę, nie tylko na wartości artystyczne, ale także na marketing i public relations. Można narzekać, że to nie o to w teatrze chodzi, ale moim zdaniem to nie prawda. Rozmowa z widzem jest równie ważna, co jakość spektakli. W teatrze chodzi właśnie o wspólne relacje, wspólne rozmowy, wspólne przeżywanie.
poniedziałek, 21 maja 2012
Dzisiejszy wpis będzie wpisem łączonym. Odniosę się do dwóch książek, które łączy tylko to, że obie są książkami. No i może jeszcze pewna konotacja filmowa. Nawiążę również do początków Oparów Kultury. A mianowicie do pierwszego wpisu, ponieważ interdyscyplinarnie przeczytałem książkę "Mój tydzień z Marylin" i przewrotnie skonfrontuje ją z "Szeryfem z miasta bezprawia". Będzie się działo...
czwartek, 10 maja 2012
Już dawno na żadnym z moich licznych blogów nie umieściłem rankingu - najlepszej piątki. Trzeba nadrobić zaległości. Natchnął mnie do tego film, który ostatnio oglądałem - "Buntownik bez powodu". I oczywiście James Dean. Dlatego dzisiaj - pięciu aktorów, na których chciałbym się wzorować. W kolejności chronologicznej.
środa, 09 maja 2012
Ok. Wiem, że temat nie jest już pierwszej świeżości. Ale jeszcze niedawno poruszanie tej kwestii wzbudzało we mnie na tyle duże emocje, że nie potrafiłem spojrzeć z dystansem. Próbuje zrozumieć obie strony, ale cały czas dochodzę do wniosku, że o Teatrze Dramatycznym w ostatnim czasie jest głośno, ale niestety z niewłaściwych powodów. W sumie dobrze, że opinia publiczna mówi o teatrze. Rozgłos wielu przybytkom jest potrzebny. Ale chciałbym, żeby pisano o wartościach artystycznych i przeżyciach duchowych a nie kłótniach o pieniądze i kontrowersyjnych plakatach.
 
1 , 2 , 3 , 4